TAULA DE MERCAT BASKETVALLES 1a Catalana masculina i femenina (actualitzat)

 

Si saps d’algun moviment que no és a la taula, fes la teva aportació i envia la informació a: basketvalles@gmail.com


1a CATALANA MASCULINA

CN SABADELL, CB CASTELLBISBAL, CB ÓPALO CERDANYOLA, CEB SANT JORDI, CB RIPOLLET


CN SABADELL

Article sobre l’equip: Aposta per la joventut i el canvi a un CN Sabadell que retorna a Primera

Altes: Alex Avilés (Entrenador, 2n CB Santfeliuenc EBA), Oriol Bernadí (UESC Copa Cat.), Pau Viladomat i Joan Viladomat (CEB Sant Jordi), Pere Tres (CE Sant Nicolau 2a Cat.), Albert Germà (CB Castellar “B”, 3a Cat. ), Lluís Tejedor (CN Sabadell “B” 2a Cat.), Sergi Renom (CB L’Hospitalet junior), Rachid Lahmane (CN Sabadell “B” 2a Cat.)

Segueixen: Oriol Andrés, Iram Almaguel, Álex Hernández.

Baixes: Mario Díaz (CB Gavà Copa Cat.), Raúl Araujo (SESE Copa Cat.), Albert Ortega (CB Ripollet), Jordi Costa (CB Sant Pere Copa Cat.), Jordi Gorina (Sant Quirze 2a Cat.), Álex Abella (Sant Nicolau 2a Cat.), Óscar Navarro (Entrendor), Marc Sánchez (Basket Almeda), Rubén Romero (CB Castellbisbal)

 

CB CASTELLBISBAL

Notícia sobre l’equip: El nuevo CB Castellbisbal diseña un equipo aspirante a todo para intentar el regreso a Copa esta misma temporada

Altes: Abderra El Haitout (CB Castellbisbal “B”, 3a Cat.), Jose Luis Martín (CB Martorell), Dani Grima (CB Castellbisbal “B”), David Camacho (CB Abrera 3a Cat.), Pau Ferragut i Álex Blanco (CB Cornellà EBA), Rubén Romero (CN Sabadell), Kosso M’Bow (CN Sabadell Copa – Sabadell Bàsquet EBA)

Segueixen: Miquel Àngel  Gómez (Entrenador), Carlos López, David López, Aleix Camprubí

Baixes: Gerard Galbete (JAC Sants Copa Cat.), Jaume Santandreu (CN Terrassa), Óliver Gómez, Oriol González (UE Barberà Copa Cat.), Javi Solomando (AESE L’H), Sergi Balagué (UESC)


CB TANINO CERDANYOLA

Altes: Dani Morales (Ópalo Cerdanyola “B” 2a Cat.), Borja Romanillo (CB Cubelles)

Segueixen: Agustí Forné (Entrenador), Genís Tena, Javi Antón, Manolo Ochoa, Marc Jané, Raúl Ortega, Óscar Santos, Matteo Baggioli

Baixes: Víctor Arroitiajauregui (UE d’Horta), Jordi Arbonés (CB Ripollet), Pol Mas (CB Sant Pere Copa)

 

 

CEB SANT JORDI

Article sobre l’equip: El Sant Jordi apuesta por una rubinización de la plantilla para ganar en tranquilidad

Altes: Jordi Juste (Entrenador – CN Sabadell 1a Cat. Fem.), Ricard Checa (Sant Quirze 2a Cat.), Xavi Pernas (AESC Ramon Llull), Jordi Crosas i Tony Angulo (CEB Sant Jordi ‘B’ 3a Cat.), Edu Feliu (CB Sant Pere), Chus Zoyo (CB Sant Pere “C” C.C. Territorial), David Mas (inactiu), Marc Timoneda (CB Castellar sots 21)

Segueixen: Pere Soler, Alvarito Martínez, Xavi ‘Jimmy’ Jiménez, Álex Manzano.

Baixes: Pau Viladomat i Joan Viladomat (CN Sabadell), Ismael Aguilera (Entrenador), Alex Adame, Isi Martínez, Marc Antolí, Fidel Martínez, David Corbera.


CB RIPOLLET

Article sobre l’equip: Continuidad y experiencia, la apuesta del CB Ripollet de Carles Tatché en su regreso a 1a Catalana

Altes: Jordi Arbonés (Ópalo Cerdanyola),  Albert Ortega (CN Sabadell Copa Cat.).

Segueixen: Carles Tatché (Entrenador), Francesc Márquez, Manel Álvarez, David Mbodji, Víctor Díaz, Gerard Moreno, Sergio Piñero, Gerard Becerra, Luis Santana, Antonio Quirós.

Baixes: Sergi Marín i Pablo Jimon (retirats).

 

 

Si saps d’algun moviment que no és a la taula, fes la teva aportació i envia la informació a: basketvalles@gmail.com

1a CATALANA FEMENINA

CN SABADELL, CN TERRASSA, JE TERRASSA “B”, CE SANT NICOLAU i UESC

 


CN SABADELL

Article sobre l’equip: ” El CN Sabadell aunará continuidad y rejuvenecimiento para seguir creciendo en la categoría

Altes: Álvaro Fernández (CBF Cerdanyola “B” 1a Cat.), Sònia Lozano (CBF Cerdanyola “B” 1a Cat.) i Erinna Marciano (CBF Cerdanyola “B” 1a Cat.), Carla Escuert (CE Escola del Carme 2a Cat.), Mireia Coves (CB Olesa Copa Cat.), Mireia Marcó (CBF Cerdanyola Copa)

Segueixen: Judit Mayor, Anna Linares, Sandra Fontanals, Jasmina Sampedro, Gina Drago, Eva García, Tamara Masvidal, Puri García

Baixes: Jordi Juste (Entrenador Sant Jordi 1a Cat. masc.), Anna Grau, Aina Guitart (retirada)

 

CN TERRASSA

Article sobre l’equip: “ Un CN Terrassa con nuevo técnico y mayoría de refuerzos del desaparecido Senior “B” ya está definido para el curso 2013-14

Altes: Joan Francesc Flomesta (CN Terrassa cadet femení), Vianell Arch (JET “B” 1a Cat), Maria Albañil, Mireia Gómez, Montse Planas i Alba Pérez (CN Terrassa “B” 2a Cat.).

Segueixen: Marta Feliu, María Olmo, Sandra Olmo, Sandra Vintró, Anna Vidal, Núria Ventura, Laura García, Mar Busquets.

Baixes: Marta Castaño (retirada), Marta Dinarès, Marc Comellas (Entrenador).

 

JE TERRASSA “B”

Notícia sobre l’equip: Renovación total de una JET “B” que será el equipo más joven de la categoría

Altes: Jordi Segura (Entrenador – JET júnior), Elena Negrebetska (CBF Cerdanyola Copa Cat.), Idoia Cerrudo, Evelin Adame, Cèlia Cerezuela, Helena Díaz, Cèlia Anducas i Mar Coma (JET júnior), Xènia Martínez (CBF Cerdanyola junior), Charline Boulay (inactiva)

Segueixen: Judit Sòria i Cèlia Garcia.

Baixes: Germán Simón (Entrenador), Vianell Arch (CN Terrassa), Aixa Soumah (JET “A” Copa Cat.), Marta Moragas (CEB Sant Jordi 2a Cat.), Sara Sánchez (CB Martorell 2a Cat.), Magda Jané (CB Nou Olesa 1a Cat.), Laia Rosell (ASFE Sant Fruitós), Germán Simón (entrenador UESC), Alícia Hidalgo, Tamara Herrero i Ingrid Pastor (UESC)

 

 

CE SANT NICOLAU

Article sobre l’equip: El CE Sant Nicolau configura un bloc de garanties per afrontar la seva aventura a 1a Catalana

Altes: Anna Bonet i Anna Gené (CBF Cerdanyola Copa Cat.), Tania Lara i Marta Díaz (CBF Cerdanyola “B”), Mireia Capdevila (CB Prat), Sara Botas (CB Pontumio, Galícia).

Segueixen: Gemma Lorente (Entrenadora), Vanessa Viana, Anna Fuentes, Aina Vergé, Berta Bayarri, Bea Barrera.

Baixes: Carla Botas, Sarai Galván, Monica Causanillas i Esther Reguant (retirades).

 

 

UE SANT CUGAT

Article sobre l’equip: Una UESC con muchas novedades se presenta en la categoría con la permanencia como objetivo.

Notícia sobre l’equip: Germán Simón, ex de la JET “B”, nou tècnic de la UESC”

Altes: Isa López (CBF Cerdanyola “B”), Germán Simón (entrenador JET “B”), Alícia Hidalgo, Tamara Herrero i Ingrid Pastor (JET “B”), Marta Carreño (Bàsquet Can Parellada, 3a Cat.), Anna Alegre (CB Molins de Rei).

Segueixen: Anna Vulart, Maite Cuesta, Aleyda Llobet, Cristina López,  Marina Llonch.

Baixes: Quique Rodríguez (Entrenador), Míriam Palacios (Basket Almeda), Anna Matas, Elena Bueno, Raquel Pérez, Berta Tixis.

 

BasketValles.com

Inscripcions obertes!

Basketvalles presenta

SEGUEIX-NOS A FACEBOOK

SEGUEIX-NOS A TWITTER

Anuncia’t a BasketValles

  • Anuncia't a BasketValles

BASKETVALLES a YouTube

  • Accedeix al nostre canal de vídeos

Seccions destacades

  • Vols recordar el millor 3x3 d'aquest Nadal?
  • Cine baloncestístico de primera
  • Basketball & Rock and Roll!

El millor bàsquet de formació de l’estat

Archivos