TAULA DE MERCAT BASKETVALLES Copa Catalunya masculina i femenina (actualitzat)

 

 

LA PREVIA: VER ANÁLISIS DETALLADO Y ACTUALIDAD DE LOS 6 EQUIPOS VALLESANOS

 


COPA CATALUNYA MASCULINA

UE BARBERÀ, UESC, CB CASTELLAR, CB SANT PERE, CN TERRASSA, SFERIC TERRASSA

 

UE BARBERÀ

Noticia: La UE Barberà confirma los aires de cambio con 8 nuevos fichajes

Altes: Alberto Reyes (CB Sant Josep), Eric Mañés (CB Santa Coloma), Oriol González (CB Castellbisbal), Héctor Rodríguez (CB Sant Josep “B” 2a Cat.), Adrià Sánchez (Sabadell Bàsquet Natació-E.Pia junior), Fernando Cerqueira (CE Sant Nicolau EBA), Marc Vilalta (Vedruna Gracia 2ª Cat), Hernán Olaguibe (UE Montgat)

Segueixen: José Luis Aranda (Entrenador), Iván Llull, Luis Soumah, Ramon Galán.

Baixes: Álex López, Jorge Sotomayor, Álex Arenas, Sergio Montilla (AESC Ramon Llull), Javi Sánchez (CB Sant Pere), Larry Ewulu (CB Castellar)

 

 

UESC

Notícia sobre l’equip: “La UESC reconstruye y cierra su plantilla para afrontar el nuevo curso 2013-14 con expectativas renovadas”

Altes: Jordi Vilavella (Sferic 1a Cat), James Steele (EEUU), Patrick Reyes (Sant Quirze 2a Cat), Marc Guillem (Entrenador, 2n CB Sant Josep), Santi Suso (CB Martorell), Sergi Balagué (CB Castellbisbal), Xavi Plandiura

Segueixen: Jordi Pons, Lluís Curto, Víctor Chica, Guifré de Peray, Sergio Clemente

Baixes: Dani Pines (CB Gavà), Eloi Pérez (CB Sant Pere), Oriol Bernadí (CN Sabadell 1a Cat.), Roger Dam (CB Mollet), Pep García, David Lizano (Entrenador), Guifré de Peray (motius laborals)

 

 

CB CASTELLAR

Notícia: “Els fitxatges de Larry Ewulu i Toni Roure tanquen la plantilla 2013-14 del CB Castellar”

Altes: Mario Lousame (Entrenador, CP Roser), Toni Roure (CP Roser), Larry Ewulu (UE Barberà).

Segueixen: Dani Benítez, David Pino, Albert Cadafalch, Lisard Ruiz, Romà Cutrina, Norbert Caldera, Sergio García, Rafa González, Joan Comellas, Aitor Murúa

Baixes: Txema Solsona (Entrenador), Eric Forné (El Masnou), Lisard Termens

 

 

CB SANT PERE

Notícia: El Sant Pere perfila su proyecto en su regreso a Copa una década más tarde

Altes: Albert Líndez (CN Terrassa 1a Cat), Jordi Costa (CN Sabadell), Eloi Pérez (UESC), Javi Sánchez (UE Barberà), Jordi Claramonte (inactiu), Kevin Thereze (Sferic 1a Cat), Pol Mas (CB Cerdanyola 1a Cat)

Segueixen: Robert Planas, Marc Vintró, Albert Vidal, Edu Brunet, Edu Fernández, Ferran Arús, Xavi Camacho (Entrenador).

Baixes: Denis Izquierdo i Albert Juanico (CN Terrassa 1a Cat.), Edu Feliu (CEB Sant Jordi 1a Cat), Pau Burgaya, Jordi Sancho (Sferic), Albert Vidal (Sabadell Bàsquet EBA), Eduard Brunet (Sabadell Bàsquet EBA)

 

 

CN TERRASSA

Notícia sobre l’equip: El CN Terrassa regresa a Copa con la ilusión por bandera y diversas novedades en su plantilla

(Com a 3r de 1a Catalana, obté plaça a Copa Catalunya (link) per decisió de l’Assemblea de clubs de la Federació)

Altes: Jaume Santandreu (CB Castellbisbal), Edu Ulldemolins (Entr. ajudant), Albert Coves (CB Esparreguera), Denis Izquierdo i Albert Juanico (CB Sant Pere 1a Cat), Joan Fitó, Xavi Góngora i Ricard Sociats (CN Terrassa “B” 3a Cat.).

Segueixen: Vicente Gómez (Entrenador), David Martínez, Miquel Fernández, Eric Herrero, Jordi Astilleros, Víctor Fuentes

Baixes: Jordi Ezequiel, Pere Sánchez, Albert Líndez (CB Sant Pere Copa Cat.), Marc Aymerich (CN Terrassa)

 

SFERIC

Notícia de l’equip: Un sferic amb moltes cares noves torna a Copa 6 anys després”

(Com a 4t de 1a Catalana, obté plaça a Copa Catalunya (link) per decisió de l’Assemblea de clubs de la Federació)

Altes: Edgar Villar i  Ramon Graells (CN Terrassa “B” 3a Cat.), Marc Aymerich (CN Terrassa 1a Cat), Pedro Del Arco (CB Santa Perpètua 3a Cat.), Mansour Sow (sense equip) i Jordi Sancho (CB Sant Pere 1a Cat).

Segueixen: Manel Blanco (Entrenador), Pol Costa, Jaume Nart , Marc Jiménez, Xavi Palou, David Ayuso, Ricard Lozano i Gio Layana.

Baixes: Jordi Vilavella (UESC Copa Cat.), Pau Canals (Sant Quirze BC 2a Cat.), Kevin Thereze (CB Sant Pere), Jordi Sancho (per motius laborals)

 

 

Si saps d’algun moviment que no és a la taula, fes la teva aportació i envia la informació a: basketvalles@gmail.com

COPA CATALUNYA FEMENINA

JE TERRASSA, CBF CERDANYOLA

 

JE TERRASSA

Notícia sobre l’equip “Una temporada más la JET se reinventará y apostará por el bloque y la cantera como principales bazas”

Altes: Aixa Soumah (JE Terrassa “B” 1a Cat), Aida Nebot (Barça CB Santfeliuenc 1a Cat.), Alba Clavero (CB Cornellà “B” 2a Cat.)

Segueixen: Pere Sancerni (Entrenador), Txell Arús, Espe Álvarez, Monica Meca, Vane Galán, Bego Ramírez, Alba Lorca i Elena Silva.

Baixes: Laia Prat (Lluïsos de Gràcia 1a Cat), Helena Oma (Basket Almeda), Silvia Marceló (CBF Cerdanyola), Maria Bas, Marta Alorda (AEC Collablanc 1a Cat.), Xènia Casado (incompatibilitat per estudis).

 

 

CBF CERDANYOLA

Notícia sobre l’equip: “El CBF Cerdanyola 2013-14 construye una plantilla de lujo redondeada con el fichaje de Marta Claret”

Altes: Xavi Carvajal (Entrenador), Marta Arbizu (BF Viladecans), Silvia Marceló (JE Terrassa), Mireia Monleon (SESE), Montse Pujolreu (CEJ L’Hospitalet junior), Blanca García (UE Mataró), Marta Claret (CB Las Rozas Liga Femenina 2).

Segueixen: Meritxell Cuní, Marta Rosanas, Lorena Del Moral i Alba Ballaré.

Baixes: Natàlia Tatché i Nídia Jiménez (SESE), Anna Gené i Anna Bonet (CE Sant Nicolau 1a Cat), Paula Eñeso (retirada), Mireia Marcó (CN Sabadell 1a Cat), David Rodríguez (Entrenador – CBF Cerdanyola “B” 2a Cat.)

 

BasketValles.com

Inscripcions obertes!

Basketvalles presenta

SEGUEIX-NOS A FACEBOOK

SEGUEIX-NOS A TWITTER

Anuncia’t a BasketValles

  • Anuncia't a BasketValles

BASKETVALLES a YouTube

  • Accedeix al nostre canal de vídeos

Seccions destacades

  • Vols recordar el millor 3x3 d'aquest Nadal?
  • Cine baloncestístico de primera
  • Basketball & Rock and Roll!

El millor bàsquet de formació de l’estat

Archivos