TAULA DE MERCAT BASKETVALLES – Equips vallesans 1a Catalana Masculina

 

 

Si saps d’algun moviment que no és a la taula, fes la teva aportació i envia la informació aquí: contacte

 

1a CATALANA MASCULINA

CN TERRASSA, SFERIC TERRASSA, CEB SANT JORDI, CB RIPOLLET, CB SANT PERE, ESCOLA PIA SABADELL i CB NOU BADIA

 

 

CN TERRASSA

Article sobre l’equip: “Cesc Ayora, nou entrenador del CN Terrassa”

Altes: Cesc Ayora (entrenador, CB Corbera 1a Cat.), Edu Sánchez (ajudant), Juan Monterrubio (CN Terrassa “B” 2a Cat.), Àlex Sola (CB i UM Manresa junior), Adrià Retrés (CB Cornellà junior), Àlex Fàbregas (UESC)

Segueixen: Jordi Astilleros, Miquel Fernandez, Jaume Santandreu, Joan Fitó, Eric Herrero, Ricard Sociats, Denis Izquierdo, Albert Coves, Victor Fuentes,

Baixes: Vicente Gómez (entrenador, CN Terrassa femení 1a Cat.), David Martínez (CB Argentona Copa Catalunya), Albert Juanico (CB Sant Pere), Samuel Jiménez.

 

 

SFERIC TERRASSA

Altes: José Luis Aranda (entrenador), Dani Domene (CB SAB 2a Cat.), Xavi Reche (BC Sant Quirze 2a Cat.), Javi Sánchez (Sant Pere Copa Cat.), Oriol González (UE Barberà Copa Cat.), Toni Aguilera (UESC “B” 2a Cat.)

Segueixen: Marc Aymerich, Pol Costa, Edgar Villar, Jaume Nart, Marc Jimenez.

Baixes: Manel Blanco (entrenador, UESC junior), Xavi Palou (CB Castellbisbal Copa Cat.), Pedro Del Arco (Sant Gervasi Mollet)

 

 

 

CB SANT PERE

Altes: Albert Juanico (CN Terrassa Copa Cat.), Edu Feliu (CEB Sant Jordi), Victor Roche (Regina Carmeli 3a Cat.)

Segueixen: Xavi Camacho (entrenador),

Baixes: Robert Planas i Marc Vintró (CN Sabadell Copa Catalunya), Jordi Costa (CB Castellbisbal Copa Cat.), Javi Sanchez (Sferic),

 

 

 

CEB SANT JORDI

Altes: José Ramos (entrenador, ex 2n entrenador UE Barberà), J.C. Toro (inactiu), Alex Adame (Montcada 3a Cat.), David Beteta (Regina Carmeli 3a Cat.) i Manel Cañellas (CB Nou Badia 2a Cat.)

Segueixen: Pere Soler, Crosas, Checa, Tony Angulo, Alvarito Martínez, ‘Jimmy’ Jiménez, Manzano.

Baixes: Jordi Juste (entrenador, CB Corbera), Chus Zoyo i Xavi Pernas (retirats), Marc Timoneda, Edu Feliu (CB Sant Pere).

 

 

CB RIPOLLET

Altes: Jordi Altimira (entrenador, inactiu), José Miranda, Dídac Chaparro i Adrià Tornel (CB Cerdanyola “B” 2a Cat.)

Segueixen: Albert Ortega, Jordi Arbones, Francesc Marquez, Manel Alvarez,  Antonio Quiros, Gerard Moreno i Victor Diaz.

Baixes: Carles Tatché (entrenador), Gerard Becerra i Sergio Piñero (CB Ripollet “B”)

 

 

 

CE ESCOLA PIA SABADELL

(adquireix la plaça del CN Sabadell)

Notícia: “La dissolució del Sabadell Bàsquet col.loca a l’Escola Pia a 1a Catalana”

Altes: Jaume Prat (entrenador, ex 2n CBF Cerdanyola Copa Cat. Fem.), Pere Tres i Albert Germà (CN Sabadell 1a Cat.), Oriol Real (CN Sabadell “B” 2a Cat.), Damià Páez (CB Cornellà junior), Albert Devesa (Sabadell Bàsquet EBA), Pol Cabanach, Guifré Bonfill

Segueixen: -

Baixes: -

 

CB NOU BADIA

(Ascens com a millor 5è de 2a Cat.)

Notícia: El CB Nou Badia participarà a la festa de Primera a darrera hora sent el 7è equip vallesà de la categoria”

Altes: Roger Barnusell (Sant Quirze BC 2a Cat.), Adrià Sánchez (CN Sabadell “B” 2a Cat.), Víctor Galán (UE Barberà “B” 3a Cat.).

SegueixenJose García Valverde (entrenador), Máximo Castellanos, Iván Valero, Arnau López, Ramón Galán, Edu García, Pepe García i Dídac Otero.

Baixes: Quim Gómez (retirat, nou entrenador CN Sabadell Copa Cat.), Dani Guzmán i David Vinardell (retirats) i Manel Cañellas (CEB Sant Jordi).

Inscripcions obertes!

Basketvalles presenta

SEGUEIX-NOS A FACEBOOK

SEGUEIX-NOS A TWITTER

Anuncia’t a BasketValles

  • Anuncia't a BasketValles

BASKETVALLES a YouTube

  • Accedeix al nostre canal de vídeos

Seccions destacades

  • Vols recordar el millor 3x3 d'aquest Nadal?
  • Cine baloncestístico de primera
  • Basketball & Rock and Roll!

El millor bàsquet de formació de l’estat

Archivos