TAULA DE MERCAT BASKETVALLES – 1a Catalana masculina

 

Si saps d’algun moviment que no és a la taula, fes la teva aportació i envia la informació aquí: contacte

 

1a CATALANA MASCULINA 15-16

CN SABADELL, CB RIPOLLET, CB SANT PERE, ESCOLA PIA SABADELL, CB NOU BADIA, SFERIC, SANT QUIRZE BC, Q BASKET SANT CUGAT

VEURE CALENDARI GRUP 3

VEURE CALENDARI GRUP 2 (només el CB Sant Pere)

 

 

CN SABADELL

 

 

 

Altes: Ricard Tomàs (Entrenador, junior CN Sabadell), Roger Dam (UE Barberà, Copa Cat.), Oriol Real (Escola Pia Sabadell), Ángel Valdez (Gran Bretanya), David Rodríguez (CN Caldes, 2a Cat.) i Bernat Arellano (junior, CB Llinars), Adrián Pérez (Tenerife).

Segueixen: Marc Ollé, Jonathan Ramírez i Steve Reyes.

Baixes: Quim Gómez (Entrenador, CN Sabadell femení), Marc Vintró (CB Nou Badia), Oriol Bernadí i Pau Viladomat (CB Castellar Copa Cat.), Roger Altimira, Rachid Lahmane i Oriol Andrés (Escola Pia Sabadell), Jordi Vilavella (Sferic), Robert Planas (retirat), Jordi Bros.

 

 

CB SANT PERE

Altes: David Junyent (Sant Quirze BC, 2a Cat.), Óscar Pino (inactiu, ex Monzón EBA), Lluís Hagenaers (CN Terrassa “B”, 3a Cat.), Jaume Nart (Sferic), Ricard Lozano (inactiu, ex Sferic), Marc Cantón, Oriol Alonso, Sergi Martínez i Miki Pino (Sant Pere “B”, 3a Cat.), Enric Florensa (Sant Pere Sub-21), Álex Izquierdo (Sant Nicolau Sub-21).

Segueixen: Xavi Camacho (entrenador).

Baixes: Pol Mas (CB Grup Barna Copa Cat.), Jordi Sancho (Sant Quirze BC), Albert Vidal i Jachim Wettstone (CB Nou Badia), Jordi Pigem (Q Basket Sant Cugat), Arnau Sanahuja (CN Sabadell), Edu Feliu (Sferic) i Víctor Roche (Sant Jordi Rubí, 2a Cat.), Albert Juanico, Arnau Sanahuja (UESC).

 

 

 

CE ESCOLA PIA SABADELL

Altes: Jordi Gorina (Sant Quirze BC, 2a Cat.), Rachid Lahmane i Oriol Andrés (CN Sabadell, Copa Cat.).

Segueixen: Jaume Prat (Entrenador), Roger Altimira, Pere Tres, Damià Páez, Albert Devesa, Francesc Marlasca, Jaume Ramis, Pol Cabanch i Guifré Bonfill.

Baixes: Oriol Real (CN Sabadell), Matteo Baggioli (CB Ripollet) i Albert Germà (CB Castellar, Copa Cat.)

 

 

CB NOU BADIA

Altes: Cristóbal Lindo (Entrenador, 2n entr. a CN Sabadell Copa Cat.), Oriol Planas (com a ajudant), Domènec Martínez (com a ajudant), Denis Izquierdo (CB Granollers Copa Cat.), Marc Vintró (CN Sabadell Copa Cat.), Albert Vidal i Jachim Wettstone (CB Sant Pere), Juanjo Lázaro (inactiu), José Moreno (inactiu, ex UB Sabadell, EBA; ex CB Castellar, Copa; ex UE Barberà, Copa).

Segueixen: Adrià Sánchez, Ramón Galán, Víctor Galán, Pepe García, Roger Barnusell (amb fitxa de Senior “B”).

Baixes: José Valverde (Entrenador), Máximo Castellanos (retirat), Edu García (Caldes, 2a Cat.), Iván Valero, Dídac Otero, Arnau López.

 

 

CB RIPOLLET

Altes: Matteo Baggioli (Escola Pia Sabadell)

Segueixen: Jordi Altimira (Entrenador), David Igualada (2n Entrenador), Adrià Tornel, Albert Ortega, Antonio Quirós, Dídac Chaparro, Gerard Moreno, Jordi Arbonés, Luís Santana, Manolo Ochoa i Manel Álvarez.

Baixes: Pere Romero (CB Cerdanyola “C”)

 

 

SFERIC

(Evita el descens a 2a Cat. adquirint la plaça del CB Viladecans-Sant Gabriel)

Altes: Joan Francesc Flomesta (Entrenador, ex entrenador del Senior “B” 3a Cat.), Xavi  Palou (CB Castellbisbal), Edu Feliu (CB Sant Pere) i Jordi Vilavella (CN Sabadell, Copa Cat.), Iván Marrubia (CB Mollet “B”, 2a Cat.), Tony Angulo (CEB Sant Jordi), Jordi Uriel (Sferic “B”, 3a Cat.), Iván Marrubia (CB Mollet, “B”).

Segueixen: Edgar Villar, Javi Sánchez, Toni Aguilera, Pol Costa, Pol Villar, David Vintró y Marc Jiménez.

Baixes: Edu Villar (Entrenador), Pedro Del Arco (retirat), Marc Aymerich (Sant Quirze).

 

 

SANT QUIRZE BC

 

 

 

 

Altes: Jordi Sancho (CB Sant Pere), Gonzalo Baltá (Sant Nicolau “B” 2a Cat.), Ricardo Baltá (Barberà Copa Cat.), Marc Aymerich (Sferic), Arnau Donyate (ex junior CBiUM amb fitxa del “B”).

Segueixen: Jordi Talló (Entrenador), Lluís Tejedor, Eric Tena, Pau Canals, Pep Rodríguez, Òscar Valverde, David Ayuso, Pol Velázquez, Alberto Montes, Pau Oduber

Baixes: Jordi Gorina (Escola Pia Sabadell), David Junyent (CEB Sant Jordi, 2a Cat.), Sergi Ndemensobo (retirat), Domènec Martínez (ajudant, fitxa per CB Nou Badia),

 

 


Q BASKET SANT CUGAT

(Adquireix plaça en un intercanvi entre AESC Ramon Llull (Copa Catalunya) i Sant Andreu de Natzaret (1a Catalana).

 

 

 

 

Altes: Jordi Pigem (CB Sant Pere), Unai García (UESC, Copa Cat.), Ibe Oji (Platges de Mataró, Copa Cat.), Àlex Arenas (inactiu, ex UE Barberà EBA) i Carles Fuentes.

Segueixen: Ernest Santana (Entrenador), Eduard de Azpiazu, David Serra, Biel Capellas, Enric Bas, Rafa Reche i Carlos Martín.

Baixes: Adrià González (retirat), Pol Blanch (Senior “B” Q Basket Sant Cugat, 3a Cat.), Mario Darde (laboral), Fran Tejada (Basket Almeda) i Ferran Blanch (retirat per lesió).

Inscripcions obertes!

Basketvalles presenta

SEGUEIX-NOS A FACEBOOK

SEGUEIX-NOS A TWITTER

Anuncia’t a BasketValles

  • Anuncia't a BasketValles

BASKETVALLES a YouTube

  • Accedeix al nostre canal de vídeos

Seccions destacades

  • Vols recordar el millor 3x3 d'aquest Nadal?
  • Cine baloncestístico de primera
  • Basketball & Rock and Roll!

El millor bàsquet de formació de l’estat

Archivos